بازدید استاندار یزد از قطعه سوم انتقال آب از خلیج فارس

——————————————————————————————


به منظور اطلاع از آخرین وضعیت پروژه ” انتقال آب از خلیج فارس” به استان یزد ، تعدادی از نمایندگان مجلس بهمراه استاندارد محترم یزد و نیز مدیران این استان در تاریخ 96/10/01 از این پروژه بازدید کردند و در جریان آخرین اقدامات و نیز مشکلات اجرایی این پروژه عظیم قرار گرفتند.
در این بازدید جناب آقای مهندس یاری ، مدیر عامل شرکت “تامین و انتقال آب خلیج فارس “و جمعی از مدیران شرکت فراسان ( پیمانکار این طرح ) توضیحاتی را در خصوص اهداف و نیز روند اجرایی و مشکلات پیش روی این پروژه ارائه دادند. استاندار یزد با تشکر از زحمات کلیه افرادی که از سال های گذشته در عملیاتی شدن این طرح نقش داشته اند ، به اهمیت فراوان این طرح برای استان یزد اشاره کرد و گفت : ما به دنبال آن هستیم که موضوع انتقال آب از خلیج فارس به گونه ای پیش ببریم که به موضوع مهمی برای مسولان عالی رتبه کشور تبدیل گردد.
آقای موسوی نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به مشکلات موجود در حوزه آب در کشور ما ، در خصوص رفع نگرانی های تامین مالی برای این طرح ملی قول همکاری و پیگیری را داد تا ان شالله در آینده نزدیک مشکلات مالی طرح رفع و سرعت اجرای پروژه افزایش یابد
در این بازدید آقای محمود زمانی قمی استاندار یزد – معاون عمرانی استاندار – مدیریت عامل آب منطقه ای یزد –مدیر عامل مسکن و شهرسازی یزد – مدیر منابع طبیعی استان و مدیر عامل شرکت برق منطقه ای یزد نیز حضور داشتند لازم به ذکر است قطعه سوم انتقال آب از خلیج فارس بطول 370 کیلومتر از “مس سرچشمه “شروع و تا “چادرملو ” ادامه خواهد داشت . برای انتقال آب در این مسیر با ظرفیت 5/1 مترمکعب بر ثانیه از لوله های فایبرگلاس (GRP ) از قطر 900 تا 1200 میلی متر استفاده خواهد شد .