لوله های GRP شرکت فراسان در انتظار بهره برداری

—————————————————————————–

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: همزمان با سفر کاروان دولت تدبیر وامید به استان همدان پروژه انتقال پساب به نیروگاه شهید مفتح به بهره برداری خواهد رسید.
وی افزود: این مهمترین پروژه استان است که در سفر هیئت دولت به بهره برداری خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان با اشاره به اینکه این پروژه از سال ۹۲ با حضور استاندار در استان و تاکید مقام عالی وزارت نیرو به انجام این کار تاکید و پیگیری شد، بیان کرد: آغاز این پروژه در تیر ماه سال گذشته کلید خورد و اکنون این طرح آماده بهره برداری است.
عزالدین با اشاره به اینکه خط لوله انتقال پسآب تصفیه خانه همدان به نیروگاه ۴۳ کیلومتر با لوله گذاری به قطر ۹۰۰ میلی متر است، اظهار داشت: یکی از سخت ترین مراحل کار تملک اراضی بود که خوشبختانه توانستیم در موعد مقرر آن را به پایان برسانیم.
وی تصریح کرد: با اجرای این پروژه افزون بر 15 میلیون متر مکعب از پساب تصفیه خانه شهر همدان به نیروگاه شهید مفتح انتقال پیدا خواهد کرد.
وی هدف از اجرای این طرح را بهره گیری از پساب تصفیه شده خروجی از تصفیه خانه همدان در جهت تامین نیازهای نیروگاه شهید مفتح دانست و گفت: انجام این طرح علاوه بر افزایش ظرفیت تولید برق سالانه نیروگاه، مانع برداشت غیر اصولی آب از منابع زیرزمینی برای تامین نیاز آبی نیروگاه است.
لازم بذکر است در این پروژه از لوله های GRPشرکت فراسان استفاده شده است.