لوح سیمین صنعت پتروشیمی کشور به شرکت تولیدی صنعتی فراسان اهداء شد

———————————————————————————————————————–

افتخاری دیگر نصیب استان فارس شد:
لوح سیمین صنعت پتروشیمی کشور به شرکت تولیدی صنعتی فراسان اهداء شد
جشنواره تعالی صنعت پتروشیمی پنجشنبه گذشته در سالن همایش های صدا و سیما به منظور تجلیل از فعالان برگزیده این صنعت با حضور مهندس شعری مقدم معاون وزیر نفت و مدیرعامل صنایع پتروشیمی و تنی دیگر از مسئولین برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما در این مراسم مدیران که بیش از 92 شرکت فعال در صنعت پتروشیمی نیز حضور داشتند شرکت تولیدی صنعتی «فراسان» تولید کننده لوله و اتصالات کامپوزیتی GRE،GRVE ، GRP به عنوان شرکت برتر برگزیده معرفی گردید و لوح سیمین جشنواره تعالی صنعت پتروشیمی توسط مهندس شعری مقدم معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به دکتر محمدرضاظهیرامامی، مدیرعامل شرکت فراسان اهدا گردید.

خبرنگار ما در حاشیه جشنواره مزبور در گفت گویی با مدیرعامل شرکت فراسان از وی خواست تا به معرفی شرکت فراسان پرداخته و زمینه فعالیت این شرکت را از وی جویا شد.
دکتر ظهیرامامی در این مورد توضیح داد:

شرکت تولیدی صنعتی فراسان تولیدکننده لوله واتصالات کامپوزیتی GRE،GRVE ، GRP با برند «فراتک » فعالیت می نماید و افزون بر طراحی و ساخت محصولات کامپوزیتی،این شرکت اجرای پروژه های ابرسانی ،جمع آ وری فاضلاب و انتقال سیالات در سراسر کشور را به عهده دارد. وی افزود در ابتدای انتخاب مسیرمان، نیازهای راهبردی و زیر ساختاری کشور را به صنعتی نوین و به عنوان جایگزینی تولید ملی به جای واردات با لحاظ کردن نیاز وتقاضای بازار و در عین حال توجه ویژه به کارآفرینی و اشتغال لحاظ کردیم این مسیر از خریددانش و تکنولوژی و استخدام کارشناسان و متخصصین خارجی اغاز شد.اما در ادامه به عنوان پیشرو و آغاز کننده تولید صنعتی کامپوزیت در کشور این صنعت رابومی کردیم و برای اولین بار در کشور طراحی وساخت ماشین آلات وتجهیزات تولید لولهGRP را در ایران به دست متخصصین کشور عزیزمان انجام دادیم.امروز افتخار این را داریم که اعلام کنیم ما صاحب9 خط تولید لوله GRPبا ظرفیت 1800 کیلومتر در سال در سایزهای متفاوت هستیم و افزون بر توسعه و ظرفیت سازی، فن آوری وتولید این نوع محصولدر راستای خود کفایی کشور گام های مهمی نیز برداشتیم.

تجهیزات ، تکنولوژی و تولید ما با استانداردها و فن آوری های نوین جهانی قابل مقایسه است و شاهد مدعا صدور ماشین آلات وتجهیزات ساخته شده ما به کشور های ترکیه ،کره جنوبی و محصولات ما به کشورهای دیگر از جمله عراق،سوریه،آذربایجان،سودان،پاکستان،ترکیه،کره جنوبی و…. است. در ایجاد تنوعمحصول با بکارگیری پیشرفته ترین مکانیزم ها ی تحقیق و توسعه بسیار موفق عمل کردیم از جمله؛ لوله های پایپ جک GRP،لوله مقاوم در برابر حریق ،زلزله،اشعه آفتاب،)لوله های شبه فولادی)Bi –axialو لوله های ضد باکتری-لجن (با استفاده از سیستم نانو در تولید)از آن جمله می باشند.

وی مورد علل موفقیت فراسان در کسب تندیس سیمین جایزه تعالی صنعتی پتروشیمی اظهار داشت
شرکت فراسان در راستای چشم انداز خود علی رغم تحریم های سیاسی اعمال شده بر علیه کشور و همچنین بحرانهای اقتصادی چند سال اخیر در دنیا توانسته است، با بکارگیری برنامه ریزی های راهبردی صحیح وتعامل اثر بخش با سایر ذینفعان بویژه مشتریان، موفق به کسب نتایج کلیدی ارزشمندی شود. بدون شک این مهم با همراهی صادقانه و یکدلی کارکنان متعهد خانواده فراسانوتوجه ویژه به مسئولیت های اجتماعی و تعامل موثر ذینفعان ودر نظر گرفتن منابع طرفین کسب شده است.
دکتر ظهیرامامی در پاسخ به این پرسش که کارکنان شرکت فراسان چگونه در دستیابی به این موفقیت سازمان را همراهی کرده اند، عنوان کرد:

ما با شکستن استراتژی های بلند مدت خود به بازه های کوتاه مدت،استراتژی های سازمان را با مشارکت خود افراد به کار روزانه تبدیل کردیم که با پایش پیوسته نتایج عملکرد سازمان، کارکنان قابلیت های مورد نیاز خود را شناسایی و ارتقاء داده اند و اکنون فراسان دارای سرمایه انسانی خلاق، دانش محور و توانمندی می باشد.
در ادامه خبرنگار ما پرسید :
علی رغم اینکه بحث مسئولیت های اجتماعی از موضوعاتی است که پرداختن به آن دشواری های خاصی دارد، رویکرد فراسان در این زمینه چگونه بوده است؟

وی تأکید کرد: شرکت فراسان بقاء و حیات خود را در گرو پاسخگویی و ادای حق شهروندی خود نسبت به اجتماع می داند، لذا در این راستا با بهره گیری از مدل های روز دنیا اقدام به توسعه متوازن پایدار خودنموده است. از جمله اقداماتی کهدر این زمینه انجام شده است می توان به تاسیس دانشگاه علمی – کاربردی فراسان، توجه ویه به منابع ملی و محیط زیست، توسعه شبکه های آبرسانی بیش از 7000 کیلومتر در کشور و تامین آب شرب سالم برای شهرها و روستاها اشاره کرد. همچنین با عنایت به اینکه شهر شیراز به عنوان یک قطب فرهنگی و جهانگردی در کشور مطرح است سرمایه گذاری در پروژه ناتمام هتل شیراز صورت گرفته و با مدیریت این پروژه اینک این هتل جزء افتخارات شهر شیراز محسوب می گردد.
بازار های هدف فراسان چیست، آیا فراسان برنامه ای برای توسعه بازار های بروه مرزی خود دارد؟
دکتر ظهیرامامی در پاسخ به سوال فوق تصریح کرد:
بازار های هدف فراسان در ایران در رشته های متفاوت چون طرح های آبرسانی، فاضلاب، جهاد کشاورزی، شهرداری ها و صنایع نفت گاز پتروشیمی قرار دارد که تاکنون سهم عمده ای از این بازار ها را فراسان به خود اختصاص داده است.
همچنینبا توسعه فعالیت های خود در کشور های همسایه و حتی تا قلب اروپا نفوذ داشته ایم و بومی سازی تکنولوژی موفق به صادرات دانش فنی به تعدادی از کشور های جهان شده ایم. همچنین در سال های اخیر طرح های توسعه ای جهت رشد جهانی صنعت در برنامه کار این شرکت قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت فراسان در مورد نگاه خود به اقتصاد ملی کشور گفت:
از انجا ئیکه کمک به رشد و توسعه اقتصادی کشور در ماموریت فراسان مورد توجه قرار گرفته است. در راستای نگاه ملی به صنعت کشور اقدام به تاسیس شرکت های گروه صنعتی فراسان نموده ایم. اینمجموعه برای تعداد بالغ بر 2000 نفر پرسنل مستقیم اشتغال زایی نموده استکه از جمله این شرکتها می توان به شرکتهای فرابرد، فراپاکس ، فراراب، فراپل ، فراهوش، نوین گام و آب ارم شیراز که هر کدام در زمینه صنعتی و ویژه ای تخصص دارند اشاره کرد.