ایمنی و بهداشت

شرکت تولیدی صنعتی فراسان از ابتدای آغاز به کار در مسیر توسعه پایدار همواره سه رکن اساسی HSE را سر لوحه فعالیت های خود قرار داده و با این نگاه که سلامت بهداشت شغلی و ایمنی کارکنان به عنوان ارزشمند ترین دارائی سازمان به لحاظ اهمیت اولویت یک برای این شرکت می باشد اقدام به استقرار سیستمهای مدیریتی HSE بر مبنای استانداردهای معتبر جهانی از جمله OHSAS18001 نموده است.
از طرف دیگر با این نگاهکه محیط زیست یک امانت گران بها جهت نسل های آینده می باشد جهت صیانت و نگهداری از این امانت الهی تمام تلاش و کوشش خود را به کار گرفته است تا کمترین آلایندگی را برای محیط پیرامون خود ایجاد نماید و در همین راستا اقدام به استقرار سیستم مدیریت محیط زیست بر مبنای استاندارد جهانی ISO14001 نموده است و یا ادغام و مدیریت یکپارچه این استانداردها در کنار الزامات استاندارد HSE-ms توانسته است به حمدالله اثر بخشی قابل قبولی را در این حوزه ایجاد نماید.
رویکرد بهینه سازی تکنولوژی و حرکت به سمت دستیابی به تکنولوژی های سبز و حذف ریشه ای مخاطرات از مرحله طراحی از برنامه های اصلی شرکت فراسان می باشد.
فراسان ایمنی و بهداشت-سلامت بهداشت شغلی و ایمنی کارکنان به عنوان ارزشمند ترین دارائی
مدیریت از مبدأ ضایعات،تفکیک به موقع و به چرخه کاربری برگرداندن آنها در راستای حفظ و حراست از محیط زیست می باشد همچنین فراسان پساب صنعتی خود را با انجام تصفیه جهت مصارف کشاورزی به کار می گیرد تا علاوه برکمک به مدیریت مصرف آب محیط زیست را نیز، آلوده نکند. فراسان از باقی مانده و پسماندهای تولیدی خود و حتی ضایعات غیر قابل کارکرد در فرایندی که ماحصل سالها تلاش تیم تحقیق و توسعه سازمان است مصالح و لوازم ساختمانی مرغوب و با کیفیت تولید می نماید و ایجاد ارزش چند جانبه می نماید و بدین ترتیب است که یک آلاینده با درجه جنبه بارز زیست محیطی به یک ماده اولیه تولیدی تغییر ماهیت می دهد و در رابطه ای برد برد جهت فراسان و محیط زیست ارزش آفرینی نیز می گردد.
از طرف دیگر تلاش در راستای ابداع تکنولوژی های سبز در شرکت فراسان همواره ادامه دارد که تولید لوله پایپ جک را می توان شاهد این مدعا خواند . در این نوع خاص لوله نیازی به حفر ترانشه و از بین بردن گیاه خاک (بافت مفید و حاصلخیزخاک) جهت دفن لوله نمی باشد و بدون زدن آسیب های احتمالی به محیط زیست تقلید قطع درختان و یا تخریب مراتع می توان عملیات لوله رانی را انجام داد.

در طی سالهای فعالیت شرکت فراسان موفقیت ها و دستاوردهای HSE بی شماری کسب گردیده که می توان به برخی از اهم آنها در ذیل اشاره نمود.

 • اخذ گواهینامه های سیستم مدیریتیHSE-MS,OHSAS 18001,ISO14001 با اعتبار بین المللی
 • انتخاب مدیر عامل گروه به عنوان مدیر برتر HSEاز طرف دانشگاه علوم پزشکی فارس
 • انتخاب مدیر HSEQ به عنوان مدیر برتر توسط مدیر کل اداره کل تعاون و کار و رفاه اجتماعی
 • تقدیر شبکه بهداشت و درمان منطقه ای برای سالیان متوالی از دپارتمان HSE فراسان
 • انتخاب گروه فراسان به عنوان صنعت برتر به لحاظ بهداشت حرفه ای در چندین سال متوالی
 • انتخاب کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کارگروه توسط اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در سالهای متمادی
 • اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران
 • اخذ تندیس صنعت برتر در هفته سلامت
 • اخذ لوح تقدیر از سازمان محیط زیست استان فارس
 • اخذ لوح صنعت سبز از سازمان محیط زیست کشور
 • انتخاب به عنوان صنعت سبز اکو توسط سازمان بین المللی همکاری های اقتصادی (اکو)و هزاران برگ زرین دیگر که ماحصل تلاش زحمتکشان عرصه HSE و رهبری مدیرانه رهبر گروه صنعتی فراسان می باشد.